Bioenerji

Tüm canlılarda bulunan ve evrenin sonsuz enerjisine bağlı olan enerjiye "Bioenerji" denir. Çin bilgeleri bunu "Çi", Hindistan öğretisi ise "Prana" olarak adlandırmış. Birazdan açıklayacağım sebepler ile son derece kırılgan, düzenli olarak ayarlanması gereken ve günümüz bilgi kirliliğinde, doğru ile yanlışın iç içe geçmesi ile son derece yanlış anlaşılmış bir şekilde önümüze çıkmaktadır.

Bioenerji çok hassas temeller üzerinde duran, doğrudan ve dolaylı etkilere açık, son derece kırılgan bir yapıdır. Doğrudan etkilerin en önemlisi radyasyondur. Günümüz dünyasında, başta kablosuz cihazlardan (şarj) ve elektrikli cihazlardan çıkan (elektromanyetik) radyasyona yüksek maruziyetimizin, doğrudan Dna ve Rna'mıza negatif etkileri olduğu bilim tarafından kanıtlanmıştır. Doğrudan etkiye başka bir örnek de, dengesiz auralara sahip insanlar ile olan ilişkimizdir. Sosyalliğin geçmişe göre tavan yaptığı günümüz dünyasında, auralarımız toplu taşımada yanımızda duran kişi ile dahi etkileşim içindedir. Buna bilgiyi taşıyabilen suyu da katarsak, yüzlerce aura ile temasta olan su hatlarından etkilendiğimiz gerçeğine kadar varabiliriz. Hele de bioenerjisi yüksek biri, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde, sizi veya sahip olduğunuz bir metayı kıskanırsa durum son derece vahim bir hale gelebilir. Bioenerjiyi etkileyen dolaylı etmenlere gelirsek; Dengesiz ve GDO'lu gıdalar ile beslenmek, kirli hava, yeterli miktarda hareket edememek gibi etmenler ilk anda doğrudan etki etmese de, iğne ile kuyu kazarcasına içten içten bioenerjinizin düşmesine sebep olur. Bunların dışında da, bu kırılgan yapıyı etkileyen birçok faktör var ama burada sadece en önemlilerine değindim. Bioenerji düştüğünde beyin blokajlanır ve akıl, yaratılışın yüksek potansiyeline göre kullanılamaz. Fiziksel enerjide azalma, iştahsızlık, öfke ve anksiyete gibi sonuçların bizde zuhur bulmasına kapı açılır. Peşi sırada vücutta fiziksel rahatsızlıklar başlar.

Bioenerjimizi tanımlamak için enstürman üzerinden bir metafor kurabiliriz. Çalınan enstürman kullanılıp zaman geçtikçe, farklı ısı ve nem koşullarına göre akordunu kaybeder. Müzisyen de, onu bu koşullara göre düzenli akort eder. Bioenerji de enstürman gibidir. Onun sesini dinlemeli, ihtiyaç duyduğunda akort edilmek zorunda olduğunu farkedebilmeliyiz. Düşen Bioenerjinin farkında olunduğunda, kişi için iki seçenek vardır. İlk seçenek gerekli eğitimleri almış ve Uluslararası onaylı sertifikalara sahip bir terapistten bioenerji seansı almak. Bu kişiden kişiye değişen bir süreç ile olur. Yukarıda saydığım doğrudan ve dolaylı etkilere ne kadar maruz kalındığı, atalarından getirdiği genlere göre ne kadar dayanıklı olduğu gibi birçok kriter vardır. İkinci seçenek ise gerekli eğitimleri alıp enstürmanını dinlemeyi, hangi teli ne kadar sıkması gerektiğini öğrenen kişi kendi bioenerjisini arttırmayı öğrenebilir. Kişi bir adım öteye geçmek isterse, içsel enerjisi, eğitimi ve iradesi yeterli miktardaysa, diğer canlılara da bioenerji terapi seansı yapıp tıpkı bir enstürman gibi düzenli akorda ihtiyaç duyan biz canlılara yardımcı olabilir.

Bioenerji günümüz bilgi çağında bir takım kişiler, bilgi seviyesi veya evrensel enerjideki seviyesi fark etmeksizin, bir akıllı cihaz ile eğitim veya şifa seansı adı altında, doğru bildiklerini sandıklarını, sırf inandıkları için yalan yanlış bir şekilde insanlara sunmakta ve uygulamaktadırlar. Buradaki şarlatanlar, seansı alan kişilerde pozitif ve gözle görülür bir etki yaratamadığından ve şaman atalarımızda bulunan bu ilim bizlere unutturulduğundan, günümüz toplumunda hak ettiği değeri görememektedir. İkincil bir sebep de, birçok popüler şifa tekniği, negatif boyuttan ve bu boyutun potansiyel şifacılara gelecekte yaratacağı sonuçlardan bir haberdir. Bu tekniklere göre yetiştirilen şifacı, zaman içinde gücünü kaybeder ve sağlık sorunları yaşamaya başlar. Araştırmalar bu tip eğitimleri almış 100 kişiden sadece birinin şifacı olarak hayatını devam ettirdiği yönündedir.

Bioenerji bir bilimdir. Kirlian fotoğrafçılığı veya özel cihazlar ile ölçülebilmektedir. Birçok ülkede üniversite kürsüleri ve akademileri vardır. Doğru ve ehil kişiler tarafından uygulandığında tamamlayıcı tıp olarak kullanılır. Bazı özel durumlarda, tam anlamıyla algılanıp, çözüme ulaştırılamayan sorunları kökünden çözebilir. İlaç veya görüntüleme cihazlarındaki radyasyon veya yan etkilerine maruz kalmadan, yapısı gereği aynı yerde bile olmadan ve temas kurmadan kişi, evcil hayvan veya bitki fark etmeksizin tüm canlılara uygulanabilir.

Bioenerji şifa enerjisi olup bu enerji sistemi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve enerjetik anlamda bozulduğunda bazı rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Grand Master Cenap Eryılmaz hocamız ileri düzey ve profesyonel anlamda bioenerjetik sorunlarınızın çözümünde sizlere yardımcı olmaktadır. Çakralardaki blokajlarınızın açılması, enerji sisteminizin dengeye getirilmesi ve bir çok yaşadığınız sorunlarınızın çözümünde iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.