Metafizik

Metafizik Aristoteles'in 'Metafizika' isimli eseri ile literatüre girmiştir. Aristo'nun 'fizikten sonrası' olarak Türkçe'ye çevirebileceğimiz felsefi seri kitaplarına verdiği isimdir. Bu felsefe türüne baktığımızda Aristo'dan 131 yıl önce doğmuş olan Parmenides ismi karşımıza çıkmaktadır. Metafizik kelimesi zaman içinde anlamını genişleterek birçok alt başlığa ayrılmıştır. Felsefi anlamlarını bir kenara bırakırsak, eski adı ile okültizm modern ve en kapsamlı tanımı ile parapsikoloji olarak da literatüre girmiştir.Bugünkü anlamı ile beş duyu ile algılayamadığımız şeylerin hepsi prensipte metafiziktir. Metafizik üzerine kütüphaneler dolduracak kadar yazı yazsak gene de anlatamayız. Bu yazıda sadeca birkaç alt konusuna değineceğiz.

Durugörü; Metafizik ilimlerin olmazsa olmazıdır. Durugörüsü olan kişide perdeler kalkmıştır. İçinde bulunduğumuz fiziki alem ile prensipte iç içe olan boyutlardaki varlıkları, büyü veya tılsım gibi enerjilerin varolup olmadığını hissedebilirler. İleri seviyesinde ise varlıkların Rahmani mi yoksa şeytani mi olduğunu fark edebilirler. Buradaki kritik husus, gelen bilgi veya görünün bir varlık tarafından mı iletildiği yoksa kişinin kendi ilmi ile mi gerçekleştiğidir. Ne yazık ki durugörüsü olduğunu düşünen birçok kimse aslında musallat varlıkların ilettiği bilgileri veya görüntüleri paylaşıyorlardır. Eğer kişide bu tip bir varlık var ise onu manüpüle ediyor olabilir. Yani kişinin aldığı kararlar veya düşündükleri kendisine ait olmayabilir.

Telepati; Aslında en çok görülen psişik yetenektir. Bir kişiyi düşündüğümüz anda ondan bir telefon gelmesi hemen herkesin başına gelir. Bazı kişiler aklınızdan geçen düşünceleri okuyormuşcasına size öneri ve görüşler sunarlar. Bunlar aslında gelişmeye açık telapatların ön belirtileridir. Bu konu üzerine birçok deney yapılmıştır. Faraday Kafesi içinde veya suyun 100 lerce metre altında olan kişiler, başka bir kişilere bilgi göndermeye devam etmesi bunlara örnektir. Ama yukarıda da belirttiğimiz ihtimal burada da mevcuttur. Bu bilgiler bir kişiden mi yoksa bir varlıktan mı geliyor mutlaka kontrol edilmelidir.

Prekognisyon; Olacak olan olayları daha önceden tahmin etme veya görseller olarak görme durumudur. Oldukça az insana nasip olan bir yetenektir. Genellikle rüyalar burada temel kaynaktır. Alt katman olan cinler gibi varlıklarda bu tarz bir ilim yoktur. Bu bilgi kişiye kendi ilmi ile gelmiyorsa melekler veya şeytanlar tarafından iletiliyordur. Kişi şeytani bir varlık ile iletişim içinde ise ve bunu tam anlamı ile kavrayamıyorsa başı çok büyük bir dertte olabilir.

Empati; Bu da bir metafizik konusudur. Bütün varlıklar titreşir. Her duygu halinin de bir titreşim frekansı vardır. Bazı kişiler dış etkiler ile frekanslarının değişmesine daha meyillidir. Yani acı dolu bir ortamda hemen hüzünlenir veya insanların mutlu olduğu bir ortamda keyiflerine denecek yoktur. Bu, insanın enerji katmanı ve güç seviyesi ile bağlantılı bir durumdur. Kişi yeterli güçte ise bunlardan etkilenmez. Başka kişi veya varlıkların onun duygu durumlarını manüpüle etmesine izin vermez. Kişi bunun için gerekli eğitimlerden geçebilir. Sonrasında onu kaplayan bir zırh varmışcasına duygu ve düşünce halleri üzerinde etki sahibi olabilir.

Astral seyahat; Metafizik konular içinde bence en çok üstünde durulması gereken konu budur. Birçok kişi farkında olarak ya da olmayarak astral seyahat yapar. Hele ki günümüz internet çağında kişiler birkaç video izledikten sonra astral seyahat yapmaya meyillidir. Bilinçsiz bir şekilde yapılan astral seyahat denemelerinde, bedene geri dönememe ihtimali, beden koruma altında değilse başka varlıklar tarafından istila edilmesi veya sizden enerji olarak çok üstün bir varlığa yanlışlıkla bağlanarak onun tarafından rezone edilmeniz vb... gibi birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Başta da belirttiğimiz gibi, metafizik üzerine kütüphaneler dolduracak kadar yazsak da anlatamayız. Metafizik bir bilimdir. Buna eskiden okültizm denmesinin de en büyük sebebi bu ilim için eğitimin şart olması ve herkesin bu tip konulara ulaşamamasıdır. Bu ilim mutlaka bu konuda yetkin bir kişiden aktarılmalıdır. Bu tarz konulara ilgiliyseniz bizlere ulaşabilir soru ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz. Metafizik ilimlere giriş Bioenerji eğitimidir. Kişinin iç enerjisi ile kendisini veya başka canlıları şifalandırma eğitimidir. Eğitim kapsamında bizi sarmalayan enerji zırhını nasıl güçlendireceğimiz ve negatif varlıkların bize musallat olup olmadığını anlamak ve temel seviyede onlardan kurtulmak gibi konuları detaylı şekilde anlatmaktayız. www.kuantumbioenerji.com sitesinden bizlere ulaşabilirsiniz.